Onrust Binnenstad over parkeerbeleid

Ongetwijfeld heeft u de laatste maanden van alles meegekregen over het parkeerbeleid in Nijmegen, tot zelfs aan Hart van Nederland toe, met name in het vergunningsgebied-B.
De bewoners in de woonwijk in het deel van het vergunningsgebied-B tussen Grotestraat, Lindenberg en Burchtstraat hebben een actie gestart om de gemeentelijke plannen van tafel te krijgen.

“Ons werd zomaar medegedeeld dat we vanaf 15 september 2025 niet meer welkom zijn als parkeerder in onze eigen woonwijk.”

De aanleiding voor een eerste bijeenkomst op 30 september 2024 was de op 4 september ontvangen Bewonersbrief van de gemeente Nijmegen, “Parkeren in het afgesloten voetgangersgebied”. Het gaat volgens de bewonersgroep over ondernemers, marktmensen en bewoners in het gebied.
Op zaterdag 2 november werd een door de bewoners georganiseerde bijzondere buurtwandeling door de wijk gehouden, waarbij wethouder mobiliteit Cilia Daemen aanwezig was.


De petitie ‘Behoud parkeerplaatsen bij het centrum van Nijmegen’ is inmiddels zo’n 1.760 keer ondertekend.

Op dinsdag 19 november aanstaande wordt opgeroepen om naar de bijeenkomst in het stadhuis te komen.


Wijkraad Neerbosch-Oost
De Wijkraad heeft niet voor niets een enquête gehouden met een bijeenkomst met het thema “Betaald parkeren in Neerbosch-Oost”. Om u na te laten denken over uw leefomgeving. Vooral of er een andere oplossing is dan die door de gemeente wordt gesteld.
Ook is deze actie van de wijkraad gehouden uit voorzorg om te vermijden dat u net als de bewoners van de Benedenstad wordt “overvallen” door een bewonersbrief van de gemeente: dan is het te laat!

Heeft u ideeën of opmerkingen? Stuur ze naar secretaris@wijkraadneerboschoost.nl

Loading